Substrát UGRO Rhiza 11L

dehydrovaný kokosový substrát s mykorhizou

Dostupnost Skladem
Kód: 370
79 Kč
Substrát UGRO Rhiza 11L

Dehydrovaný kokos stlačený do malé desky, UGro Small Rhiza, je skvělé médium pro pěstování jednoletých a sezónních bylinek v indoor i outdoor podmínkách. Vyrábí se ze slupek kokosových ořechů a obsahuje drobné částice kvalitní kokosové rašeliny s nízkým podílem vláken. Součástí je trichoderma harzianum, která chrání kořeny před hnilobou a stimuluje celkový růst.

Hlavní výhody pěstování bylinek s kokosovými substráty U Gro

Největší předností všech organických UGro produktů jsou vynikající vlastnosti při zadržování vody a vzduchu. Kokosový substrát je optimálně vzdušný a výtečně hospodaří s vodou, což se projeví nejen kvalitním a zdravým kořenovým systémem. Bylinky porostou rychleji. Výhodou je také nízká hmotnost. Lehce se s ním pracuje.

Jak je prospěšná mykorhiza?

Dehydrovaný kokos UGro Small Rhiza je vylepšen o prospěšnou houbu trichodermu harzianum. Endomycorrhizas jsou houby, které díky dokonalé symbióze s kořeny zvyšují jejich objem a kapacitu pro příjem živin i vody. Současně vylepšují přirozenou odolnost rostlin proti škůdcům, plísním a nemocem.

Organický U Gro Small Rhiza udržuje stabilní pH 5.5-6.5, a nízké EC menší než 0.6 mS/cm. Skvělá kapacita zadržování vody je 910 %, takže nevyžaduje časté zalévání. Balení váží v suchém stavu 650 gramů a po přidání tří litrů vody získáte z dehydrované hmoty 11 litrů kvalitního substrátu. UGro Small Rhiza se doporučuje hlavně pro pěstování jednoletých rostlin.

Malý lisovaný a dehydrovaný kokosový substrát U Gro Small je pufrovaný a dvakrát propláchutný odsolenou vodou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky - sety
Hmotnost: 0.65 kg