Návod na pěstování microgreens

Návod na pěstování microgreens

Budete potřebovat: semínka, nádobu - misku s odtokovými dírami, médium - kokosový substrát, podložku z kokosu nebo hlínu, rozprašovač vody

 

1. Velká semínka např. hrášek, slunečnici, řepu namočte na 12hodin do vody. Pokud to bude možné je dobré každé 4 hodiny vyměnit vodu. Malá semínka není potřeba před sázením namáčet. 

2. Vezměte si pěstební nádobu a přidejte pěstební médium. Médium prolejte vodou, zarovnejte a mírně stlačte tak, aby vznikla rovnoměrná vrstva. 

WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.53

WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.52 (1)WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.52

3. Vysejte rovnoměrně semínka, velká semínka např. hrášek nebo slunečnici nahusto, jedno vedle druhého. Menší semínka vysévejte s malými mezerami, aby měli rostlinky prostor k růstu. 

4. Rozprašovačem zvlhčete všechna semínka.  Semínka microgreens klíčí nejlépe ve tmě a mírně zatížené. K zatížení můžete použít např. starší kachličky, další misku nebo cokoliv co je rovné a jde položit na microgreens. Jedenkrát za 24hodin zvlhčete všechna semínka. Takto nechte 3-4dny.

5. Jakmile rostlinky začnou růst a zvednou zatížení můžete odklopit. Pořádně prolejte vodou a dejte na co nejsvětlejší místo. 

6. Microgreens nyní rostou, 1x denně zalijte a jakmile budou vyrostlé první lístky můžete stříhat.

7. Uskladnit můžete včetně substrátu v lednici, tím zastavíte růst a microgreens Vám vydrží déle čerstvé. 

 

Návod je určený pro všechny, kdo začíná s microgreens. Určitě to zvládne každý, není to nic složitého. Semínka mají obrovskou sílu k růstu. Postupně si osvojíte vlastní způsob pěstování, který Vám bude vyhovovat. Sázet můžete dvakrát týdně a tím získáte stále čerstvé microgreens. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení