Návod na pěstování microgreens

Návod na pěstování microgreens

Budete potřebovat: semínka, nádobu - misku s odtokovými dírami, médium - kokosový substrát, podložku z kokosu nebo hlínu, rozprašovač vody

 

1. Velká semínka např. hrášek, slunečnici, řepu namočte na 12hodin do vody. Pokud to bude možné je dobré každé 4 hodiny vyměnit vodu. Malá semínka není potřeba před sázením namáčet. 

2. Vezměte si pěstební nádobu a přidejte pěstební médium. Médium prolejte vodou, zarovnejte a mírně stlačte tak, aby vznikla rovnoměrná vrstva. 

WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.53

WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.52 (1)WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.06.52

3. Vysejte rovnoměrně semínka, velká semínka např. hrášek nebo slunečnici nahusto, jedno vedle druhého. Menší semínka vysévejte s malými mezerami, aby měli rostlinky prostor k růstu. 

4. Rozprašovačem zvlhčete všechna semínka.  Semínka microgreens klíčí nejlépe ve tmě a mírně zatížené. K zatížení můžete použít např. starší kachličky, další misku nebo cokoliv co je rovné a jde položit na microgreens. Jedenkrát za 24hodin zvlhčete všechna semínka. Takto nechte 3-4dny.

5. Jakmile rostlinky začnou růst a zvednou zatížení můžete odklopit. Pořádně prolejte vodou a dejte na co nejsvětlejší místo. 

6. Microgreens nyní rostou, 1x denně zalijte a jakmile budou vyrostlé první lístky můžete stříhat.

7. Uskladnit můžete včetně substrátu v lednici, tím zastavíte růst a microgreens Vám vydrží déle čerstvé. 

 

Návod je určený pro všechny, kdo začíná s microgreens. Určitě to zvládne každý, není to nic složitého. Semínka mají obrovskou sílu k růstu. Postupně si osvojíte vlastní způsob pěstování, který Vám bude vyhovovat. Sázet můžete dvakrát týdně a tím získáte stále čerstvé microgreens.